Winst en verlies voor De IJssel
De RSB wedstrijd voor de KO-bekercompetitie had heel wat voeten in de aarde. Aanvankelijk vastgesteld als thuiswedstrijd voor De IJssel lukte het niet een voor beide verenigingen passende speeldatum te vinden. Tegenstander Fianchetto dacht voor het treffen hun sterkste spelers nodig te hebben en kon alleen op de speeldag waarop De IJssel daar problemen mee had. Uiteindelijk werd de wedstrijd door de competitieleider vastgesteld op 7 november in het speellokaal van Charlois Europoort in Rotterdam-Zuid. Hier verscheen Fianchetto met hun vier sterkste spelers van het team dat uitkomt in de RSB hoofdklasse met gemiddeld ruim 300 ratingpunten meer dan De IJssel. Het werd een ongelijke strijd waarin Fianchetto aan het langste eind trok.
De IJssel |
1826 |
- |
Fianchetto |
2158 |
½ |
- |
3½ |
|
Arie Macdaniel |
1775 |
- |
Martin Roobol |
2301 |
0 |
- |
1 |
|
Nick McPherson |
1821 |
- |
Michiel van Wissen |
2224 |
0 |
- |
1 |
|
Neal Twigt |
1800 |
- |
Erik Both |
2133 |
0 |
- |
1 |
|
Frank Visser |
1909 |
- |
Paul de Freytas |
1974 |
½ |
- |
½ |
Drie dagen later werd in Moordrecht de wedstrijd De IJssel-Sliedrecht 2 gespeeld. Het werd een spannende strijd. Een fortuinlijke start was er aan bord 5 waar Neal al na zo’n 20 minuten spelen via en aftrekschaakje de dame van zijn tegenstander buitmaakte (1-0). Het werd 2-0 door een mooie zege van Arie. Die het zijn tegenstander vanaf aanvang knap moeilijk maakte. De rokade werd verhinderd en de aanvalskansen stegen. Met een stikmat werd de partij fraai afgesloten. Ook winst vervolgens bij Marnix. Een ingesloten loper van zijn tegenstander droeg daar veel aan bij. Het leidde tot fors tijdvoordeel en tenslotte tot winst (3-0). Met een winstpartij aan het eerste bord kwam de stand op 3-1. Frank (V) kwam na en aanvankelijk gelijk opgaand duel in moeilijkheden, verspeelde een pion en dat was het begin van het einde. Naast hem bracht Frank (vdP) de voorsprong weer op drie punten (4-1). Zijn tegenstander ging in de fout met een stukoffer dat hem geen voordeel maar slechts verlies opleverde. Invaller Jan kwam al snel een kwaliteit achter en dat resulteerde ook nog eens in een slechte stelling. Verlies was onvermijdelijk (4-2). Een slecht resultaat vervolgens ook bij Nick. De partij ging lang gelijk op, maar een cadeautje van twee pionnen en ook nog een paard bleek te veel van het goede. (4-3). Zo werd het toch nog erg spannend of De IJssel de winst zou kunnen binnenhalen. Dat hing af van het resultaat bij Sjaak, een pionneneindspel met loper tegen paard. Het lukte Sjaak een remisestand op het bord te krijgen en daarmee werd hij matchwinnaar voor De IJssel.
De IJssel 1 |
1797 |
Sliedrecht 2 |
1742 |
4½ |
- |
3½ |
||
Frank Visser |
1909 |
- |
Tjerry Hut |
1833 |
0 |
- |
1 |
|
Frank vd Pavoordt |
1882 |
- |
Henk Prins |
1844 |
1 |
- |
0 |
|
Nick McPherson |
1821 |
- |
Jaap Euser |
1852 |
0 |
- |
1 |
|
Arie Macdaniel |
1775 |
- |
Mattias Stok |
1868 |
1 |
- |
0 |
|
Neal Twigt |
1800 |
- |
Bert Dobber |
1761 |
1 |
- |
0 |
|
Sjaak in 't Veld |
1681 |
- |
Arco van Houwelingen |
1692 |
½ |
- |
½ |
|
Marnix Kasbergen |
0 |
- |
Michiel vd Berg |
1552 |
1 |
- |
0 |
|
Jan Blok |
1711 |
- |
Henri Hartog |
1533 |
0 |
- |
1 |
Naast de RSB wedstrijd waren ook nog enkele partijen voor de clubcompetitie. Bij Wim Mulder tegen Leen Boonstra werd het remise en Casper de pijper nam revanche voor zijn eerdere nederlaag tegen Peter Vink. Dankzij winst tegen Aad van der Meer plaatste Hans Verduijn zich voor eerste ronde om de KO-beker.